W pismach wedyjskich znajduje się bardzo interesujący komentarz do tego pytania, mianowicie Śri Iśopanisad (mantra pierwsza):

„Wszystko, co ożywione lub nieożywione, co jest we wszechświecie, jest kontrolowane i posiadane przez Boga. Dlatego należy przyjmować tylko te rzeczy, które są dla niego niezbędne, które stanowią jego przydział, i nie należy przyjmować innych rzeczy, dobrze wiedząc, do kogo należą ”.

Zgodnie z tym punktem widzenia, poza Bogiem, czyli Pierwotnym i Oryginalnym Źródłem wszystkiego, nikt nie jest właścicielem czegokolwiek. Należy przyjmować tylko te rzeczy, które istnieją dla ciebie jako twój odłożony przydział. Na przykład krowa daje mleko, ale nie pije tego mleka: żywi się trawą i słomą, a jej mleko można by nazwać pokarmem dla ludzi. Taki jest porządek Boga (Natury). W ten sposób możemy być zadowoleni z natury rzeczy. Zawsze powinniśmy zastanowić się, do kogo właściwie należą te rzeczy, które posiadamy, włączając w to pożyczone od natury materialne ciało.

Weźmy na przykład nasze mieszkanie, które jest zbudowane z ziemi, drewna, kamienia, żelaza, cementu i wielu innych rzeczy materialnych. Jeśli myślimy w kategoriach Śri Iśopanisad, musimy wiedzieć, że sami nie jesteśmy w stanie wyprodukować żadnego z tych materiałów budowlanych pochodzących z elementów natury. Możemy po prostu połączyć je i przekształcić w różne kształty dzięki naszej pracy. Ale robotnik nie może twierdzić, że jest właścicielem rzeczy lub formy tylko dlatego, że ciężko pracował, aby ją wytworzyć lub nadać jej kształt na zlecenie swojego pracodawcy.