Opis projektu

Akademia Suwerena dojrzewała długo, a co poniektórzy rzekną, że nawet zdecydowanie za długo. Część medialna w postaci audycji doczekała się w końcu skromnej premiery. Zamysłem tejże jest, aby każdy, kto tylko spłodzi coś wartościowego miał miejsce, gdzie będzie mógł swoje dzieła umieszczać pod szyldem ruchu, którego jest częścią, rozumie jego cele, intencje i czystość przekazu.

To, że jesteśmy amatorami nie oznacza, że zaakceptujemy niechlujne wykonanie, lecz owy punkt, w którym zdecydowałeś się przedstawić światu część swego piękna, swej pasji i zainteresowań, może okazać się asumptem do podróży w głąb siebie i przedstawienie jej w estetyce, która będzie jej godna i którą uwielbiają Ariowie.

Zatem każdy z was jest zaproszony do współpracy. Twórzcie swoje dzieła i podzielcie się nimi z nami wszystkimi.


Dotychczas zaprezentowany materiał ukazuje trzy serie audycji:


Czytanki Ariów. Jak możecie zauważyć, dotyczy mądrych i budujących przekazów zawartych w bajkach, podaniach, legendach, powiastkach albo w opowiadaniach oraz każdej innej formie w jaką ją ubrano. Do tego dojdą zasypianki dla dzieci, jako coś szczególnego i jednak wybitnie trudnego. Mam nadzieję, że się uda.


Drogi do Ariów. Seria ta stworzona została również z założeniem ściśle określonych ram tematu i sposobu rejestracji. Przedstawić w niej możesz swoje osobiste doświadczenia, które przywiodły cię do ruchu Ariowie. Jest to twe żywe świadectwo. Umów się już teraz na sesję nagraniową.


Goście Rady Ariów. Jest serią goszczącą ciekawych ludzi opowiadających nam o swoich pasjach, zainteresowaniach lub dzielących się wiedzą, którą posiedli doświadczeniem zawodowym lub życiowym. Tutaj każdy może być naszym gościem, nawet ty sam. Propozycje i chęci zaproszeń gości prosimy kierować pod adres AKADEMIA SUWERENA: akademia.suwerena@pm.me


Każda z owych serii ma swój specyficzny wstęp i zakończenie skomponowane ze szczególną intencją przyhamowania biegu życia codziennego. Zauważcie, że ludzie w tym wymuszonym pędzie nie dostrzegają ile dźwięków mijają i sami generują. Jak są skąpani w oceanie drgań, a poprzez skupienie na celu ledwo pamiętają, że w ogóle wyruszyli, bo wszystko musi być już, natychmiast, na teraz. To co wam proponujemy jest jak malowanie dźwiękiem rzeczy banalnych i prozaicznych przypominających, że owe nie wpadają do jakiś dziur i znikają, tylko drgają i wibrują rozedgane przez nas i w nas samych.


Weź kilka oddechów, usiądź wygodnie i daj się ponieść historiom, lub też spędź milej czas będąc gdzieś w trasie czy zwyczajnie pracując.


Kreatorami AKADEMII SUWERENA – AUDYCJE są bez wątpienia wszyscy Ariowie i nie sposób ich wszystkich tutaj wymienić, lecz jej inicjatorami byli: Szymon MyWay.(c), :Paweł-Birmingham.
i autor tego tekstu.

Wielkie podziękowania należą się również ścisłej grupie wsparcia: Viraga, Arkos, Domarad, khernatify, Mariusz Kogen oraz Dorota F. i Renata.

Dziękujemy i do usłyszenia.

Akademia Suwerena | Audycje